Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení pro skútr

Stále více oblíbenějším dopravním prostředkem na území ČR je skútr. Zejména ve městech je skútr považován za mrštný a rychlý dopravní prostředek, který se snadno protáhne, na rozdíl od širokého osobního vozidla, téměř všude. V místech, kde se tvoří časté dopravní kolony, je skútr prostě nenahraditelný.

Kromě této výhody však má majitel skútru stejné povinnosti jako majitel osobního vozidla. Skútr musí být evidován v registru vozidel a musí mít tedy technický průkaz a udělené registrační značky (RZ nebo SPZ). Součástí povinné výbavy musí být také lékárnička. Řidič skútru je povinen mít bezpečnostní helmu.

Povinné ručení je povinné i pro majitele skútrů

Skútr patří mezi jednostopá vozidla a i ta musí mít sjednané zákonné pojištění neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovým vozidlem (tj. povinné ručení). Bez platného povinného ručení nesmí skútr vyjet na veřejnou pozemní komunikaci, a ani na ní nesmí být parkován. Je-li mimo provoz, musí být umístěný na soukromém pozemku (zahrada, garáž, stodola, apod.).

Povinné ručení jen za pár set korun ročně

Skútry jsou řazeny mezi ekologicky úsporná vozidla, a tomu odpovídá i cena povinného ručení. Řidiči skútrů, a to i těch velkých cestovních s objemem do 650 ccm, rovněž nepatří mezi obávané postrachy silnic, což pojišťovny berou na vědomí. Třetím důvodem hovořícím pro nižší pojistné je sezonní provoz. Proto se výše pojistného u skútru pohybuje kolem pár set korun ročně. Navíc i v případě skútrů se dá ušetřit. Stačí si porovnat více nabídek od různých pojišťoven a vybrat si nejlevnější nabídku.

Chci porovnat nabídky