Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení pro traktory

Mezi pojištěními najdeme i taková, jejichž povinnost uzavření určují zákony. Jedním z typických představitelů je povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Toto povinné ručení není určené pouze osobním vozidlům, ale je povinné také pro nákladní vozidla, motocykly a další jednostopá motorová vozidla, pracovní stroje, traktory, přípojná vozidla, autobusy, sanity, tahače, obytné automobily a další.

Povinné ručení pro traktory

Mezi vozidla, pro která povinnost povinného ručení platí také, patří i traktory. Přidělené registrační značky má většina z nich, stejně jako technický průkaz. A vzhledem k tomu, že nejezdí pouze po poli, ale tu a sem musí využívat veřejné komunikace, musí být pojištění pro případ způsobení škody jiným osobám na jejich majetku či zdraví.

Povinné ručení pro traktor dělíme do tří různých kategoriích:

  • Jednonápravový kultivační traktor
  • Traktor bez přidělené SPZ
  • Traktor s SPZ

Jak vidno, existují i traktory, které registrační značky přidělené nemají. Ty využívají veřejné komunikace minimálně, a povinné ručení je v jejich případně výrazně levnější. Nejdražší povinné ručení pro traktor se týká poslední kategorie. Ta využívá silnice poměrně často a riziko škody je zde logicky vyšší.

Při výběru povinného ručení pro traktory si nezapomeňte porovnat více nabídek. Díky porovnání máte větší šanci najít opravdu kvalitní pojištění za rozumnou cenu.

Chci porovnat nabídky